תחומי טיפול יחודיים

 
ד"ר מיכל סלומון בעלת מומחיות בתחומים רבים ברפואת העור ובכללם:
 
דלקת עור ממגע ( contact dermatitis) - בעיית עור נפוצה הנגרמת כתוצאה מרגישות של העור למגע עם חומרים שונים.
הרגישות יכולה להתפתח בזמן חשיפה ראשונית לחומר, אך יכולה להופיע גם שנים רבות לאחר מכן, כתוצאה מחשיפות חוזרות. הסיבה השכיחה ביותר להתפתחות דלקת עור ממגע הינה חשיפה למתכות בעיקר ניקל- בתכשיטים, שעונים וכד'. סיבות נוספות הינן חשיפה לחומרים קוסמטיים, צבעי שיער, בשמים וכד'
על מנת לאבחן דלקת עור ממגע יש לבצע תבחיני מטלית. תבחינים אלו כוללים בדיקת רגישות לחומרים רבים אליהם האדם נחשף בחיי היום יום . לאחר ביצוע הבדיקה ומציאת החומר ( האלרגן) אליו רגישים, ד"ר סלומון מציידת את החולה ברשימת החומרים מהם עליו להמנע , כמו כן החולה מקבל את רשימת החומרים עימם הוא יכול לבא במגע .
 
לשמניה של העור (cutaneous leishmaniasis ) – מחלת עור נפוצה בישראל ,הקרויה גם בשם שושנת יריחו. מחלה זו נגרמת ע"י טפיל המועבר לאדם באמצעות עקיצה של זבוב החול. בישראל ישנם מקרים רבים של שושנת יריחו הנגרמת ע"י שני זנים עיקריים של הטפיל – לשמניה מייג'ור ולשמניה טרופיקה.
מדובר בנגעים עוריים עגולים ומכוייבים המופיעים כחודש וחצי לאחר העקיצה. בתחילה מופיעה עקיצה סטנדרטית שבהמשך היא גדלה ומתפתחת לפצע גדול ו"מכוער" . הנגעים מופיעים בעיקר באזורי עור חשופים- ידיים ורגלים ולעיתים גם בפנים. משך ההחלמה ללא טיפול יכול להמשך עד כשנתיים, מומלץ לפנות לרופא עור מומחה בתחום על מנת לזרז את ההחלמה ולמנוע הצטלקות.
 
אקזמה – אם העור שלכם יבש, אדום ומגרד, כנראה שאתם סובלים מרגישות אלרגית, שבשפה המקצועית נקראית אקזמה. לעתים הגרד גורם לדימומים ולשלפוחיות ולעתים אף לזיהומים, שגורמים לאדם תחושת חוסר אונים וירידה בביטחון העצמי, שכן ההשפעה האסתטית היא לעתים ניכרת.
 
דלקת עור אטופית ( atopic dermatitis) - מחלת העור כרונית המכונה בשפת העם אסתמה של העור. המחלה באה לידי ביטוי בגרד, ביובש ובפריחה של העור, שלעתים גורמים אף לסדקים ולגלדים בעור. זוהי מחלה שכיחה מאוד ולרוב מתפרצת בגיל הינקות וחולפת בבגרות. במקרים רבים יש הטבות והחמרות בפריחה העורית. חשוב מאד לפנות לרופא העור בזמן החמרה במחלה לאבחון וטיפול ,בנוסף יש לטפל בעור באמצעות שימון תכוף בתקופות ה"שקטות" על מנת למנוע התפרצויות אלו.
 
סובלים מבעיית עור? פנו עוד היום למרפאתה של ד"ר סלומון. לתיאום טיפול חייגו: 08-9170444.